Nawiązanie współpracy z firmą remontową 

21 lipca 2023

Nawiązanie współpracy z firmą remontową: Remont jest czymś, z czym każdy kiedyś miał lub będzie miał do czynienia. Jeśli i Ty masz go w głowie, stajesz przed dwiema drogami jego realizacji. Możesz wykonać go samodzielnie, zatrudniając specjalistów wyłącznie zadaniowo. Jesteś też w stanie nawiązać współpracę z firmą remontową, która zajmie się nim za Ciebie. To właśnie na tym drugim rozwiązaniu zamierzamy skupić się w dzisiejszym wpisie. Dlaczego warto postawić i jak powinno wyglądać Twoje nawiązanie współpracy z firmą remontową? Czytaj dalej, a wszystkiego się dowiesz.

Dlaczego warto postawić na firmę remontową?

Zdecydowanie się na firmę remontową w dzisiejszych realiach wydaje się być działaniem bardzo rozsądnym – zwłaszcza jeśli ma się w planach większy remont, wymagający też udziału większej liczby specjalistów. Firma tego typu zawsze działa kompleksowo, dysponując ludźmi praktycznie od wszystkiego. To pozwala jej dawać gwarancję terminowości, ale też jakości świadczonych przez siebie usług. Firma remontowa to dla Ciebie również:

  • pewność co do sposobu realizacji – jeśli odpowiednio ją wybierzesz, remont zostanie przeprowadzony po Twojej myśli,
  • weryfikacja Twoich pomysłów – właściwie dobrana firma remontowa nie będzie się wahała korzystać ze swojego doświadczenia i sugerować Ci te rozwiązania, które będą dla Ciebie najbardziej optymalne,
  • mniej obowiązków – oszczędność czasu (na przykład na szukanie wielu różnych specjalistów) to na pewno coś, z czym wiąże się postawienie na firmę remontową,
  • bardziej optymalne wykorzystanie budżetu – firmy remontowe posiadają współpracę z producentami i podwykonawcami, dzięki czemu korzystanie z ich usług jest też znacznie bardziej ekonomiczne.

W jaki sposób ustalić zasady współpracy?

Jeśli już zdecydowałeś się na współpracę z konkretną firmą remontową, musisz ustalić jej warunki. Tak, aby wszystko było jasne, a później nie dochodziło do jakichkolwiek nieporozumień. Rzeczą, która w tym kontekście wydaje się być kluczowa jest kwestia zakupu materiałów eksploatacyjnych. Można ją powierzyć ekipie remontowej, która zwykle posiada nawiązaną współpracę z hurtowniami. 

Ważne, aby rozliczać się na podstawie faktur lub paragonów, żeby mieć nad wszystkim kontrolę. Przy ustalaniu zasad współpracy szalenie istotna jest też cena całej usługi. Powinna ona oczywiście mieścić się w Twoim budżecie. Jest to jednak kwestia czysto indywidualna, której po prostu nie da się uogólnić.

Jeśli chcesz mieć wszystko dopięte na ostatni guzik, musisz też ustalić termin przekazania wyremontowanego pokoju, mieszkania lub domu. W ten sposób będziesz w stanie uniknąć nadmiernego odwlekania w czasie remontu. Pozwoli Ci to też właściwie zaplanować własny czas. 

Umowa podstawą działań z firmą remontową

Wszelkie ustalenia, których dokonasz z firmą remontową w pierwszych chwilach współpracy powinny (a nawet muszą) być zapisane w umowie, sporządzonej w dwóch egzemplarzach o tej samej treści. Sporządzenie i podpisanie jej jest jedną z tych rzeczy, o których w dzisiejszych czasach wciąż się zapomina. Wiele firm, zwłaszcza tych niepewnych jakości swoich usług, wręcz unika jej podpisywania.

Powinieneś pamiętać, że umowa jest zabezpieczeniem dla obu stron. Z punktu widzenia firmy remontowej, reguluje ona terminy płatności oraz sprawy czysto techniczne. Z Twojego z kolei – narzuca zakres prac, termin ich zakończenia, standard wykonania oraz wszystkie kwestie, które w przyszłości mogłyby się okazać przedmiotem sporu. 

Należy pamiętać, że dość częstą praktyką jest dawanie zaliczki. Nie każda firma jej wymaga, niemniej jednak należy pamiętać, by nie opiewała ona na zbyt dużą (proporcjonalnie) kwotę. Tutaj model może być elastyczny, a Ty możesz zapłacić ekipie na bieżąco, na przykład za kupowane przez nią materiały eksploatacyjne.

Odbiór realizacji i kwestie sporne

Współpraca z firmą remontową musi oczywiście zakończyć się odbiorem konkretnego pomieszczenia lub całego mieszkania / domu. W jego trakcie powinieneś dokładnie sprawdzić, czy wykonawca wywiązał się ze wszystkich ustaleń, a realizacja spełnia Twoje oczekiwania i wymagania.

Powinieneś o to dbać na bieżąco – moment zakończenia prac jest jednak tym kluczowym, po którym nie będzie już jakiegokolwiek odwrotu. W przypadku kwestii spornych, wiele zależy od umowy, ale i konkretnej firmy, z którą nawiązałeś współpracę. Dlatego też tak istotne jest, byś sięgał tylko po godnych zaufania wykonawców.

Polcraft gwarantuje najwyższą jakość świadczonych przez siebie usług – potwierdzoną tak wieloletnim doświadczeniem, jak i mnóstwem referencji ze strony zadowolonych klientów. Zawsze działamy na korzyść współpracujących z nami osób, starając się dostarczyć im rozwiązania, które spełnią ich oczekiwania i wywołają uśmiech na twarzy. Chcesz wiedzieć więcej? Nie wahaj się przejrzeć pozostałych sekcji naszej strony. Daj nam szansę, a my obiecujemy, że Cię nie zawiedziemy.

Kontakt

Zapytaj o bezpłatną wycenę

Kontakt telefoniczny

Adam Jakubiak – właściciel firmy
Tel. +48 516 645 831

Kontakt mailowy

biuro@polcraft.eu

Firma

Polcraft – Usługi
remonotowo-budowlane

    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności