Kiedy zrobić remont mieszkania

11 grudnia 2023

Remont mieszkania związany jest z poważnym wydatkiem finansowym i koniecznością przeorganizowania życia rodzinnego na czas wykonywania poszczególnych prac. Niemniej jednak w pewnych sytuacjach remont staje się koniecznością, w innych natomiast zdecydowanie warto go przeprowadzić.

Kiedy należy wykonać remont mieszkania?

Wyremontowanie mieszkania w niektórych przypadkach staje się koniecznością, i to bez względu na to, czy niedawno przeprowadzaliśmy prace renowacyjne, czy też stan nieruchomości pozostawia wiele do życzenia. Mieszkanie wymaga remontu, jeśli instalacje – elektryczna, wodna lub gazowa – nie funkcjonują w sposób prawidłowy. Zazwyczaj mamy wtedy do czynienia z przestarzałą instalacją, którą należy jak najszybciej wymienić. Chodzi tutaj przede wszystkim o bezpieczeństwo domowników oraz komfort korzystania z nieruchomości. Zdarza się, że planując remont, zapominamy o wymianie instalacji lub prace z tego zakresu nie wydają nam się konieczne. Dlatego też warto poradzić się specjalistów, aby – najprościej rzecz ujmując – nie kuć ścian dwukrotnie. 

Konieczność przeprowadzenia prac remontowych generują również specyficzne, zmieniające się potrzeby domowników. Pojawienie się nowego członka rodziny lub zaadaptowanie mieszkania do osoby z niepełnosprawnością zwykle nie wiąże się z tak szerokim zakresem prac, ale pewne elementy układu pomieszczeń należy zmienić.

Problem staje się poważniejszy, gdy chcemy całkowicie odmienić mieszkanie, na przykład zamieniając miejscami salon z kuchnią. Nie zawsze jest to możliwe w krótkim czasie, chociażby ze względu na konieczność podłączenie nowych instalacji. Co istotne, nie zawsze przeprowadzenie pewnych prac remontowych wiąże się z kompleksową metamorfozą mieszkania. Czasami remont można realizować etapami, na przykład w pierwszej kolejności wymieniając starą instalację, a dopiero później wymienić meble czy podłogi. Oczywiście, korzystnie jest zdecydować się na kompleksowy remont, gdyż pozwala zaoszczędzić to sporo czasu i cieszy się pięknymi, odnowionymi wnętrzami. Niemniej jednak dużą rolę odgrywają tutaj finanse, a także dostępność pracowników firmy remontowej. Wymiana instalacji jest konieczna, gdyż wpływa na bezpieczeństwo, tymczasem podłogi i meble można wymienić w innym terminie.

Kiedy warto przeprowadzić remont mieszkania?

Wykonanie prac remontowych nie zawsze jest konieczne, jednak w pewnych przypadkach warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Coraz częściej przeprowadzamy remont w mieszkaniach odziedziczonych, które następnie zostają wystawione na sprzedaż. Czasami wystarczy delikatna zmiana stylu, aby znacząco podnieść wartość nieruchomości. Na remont warto zdecydować się również w przypadku zakupu nieruchomości z rynku wtórnego, której stan techniczny pozwala na zamieszkanie, lecz wystrój pozostawia wiele do życzenia. Prędzej czy później czeka nas w takim przypadku remont, jednak z czasem zakres prac do wykonania może się rozszerzyć. Ostatnim powodem, dla którego wielu z nas decyduje się na remont, jest złe samopoczucie we własnych wnętrzach. Niektórzy chcą nadążać za obowiązującymi trendami, inni po prostu chcieliby coś zmienić, aby uczynić dom przytulniejszym. Pamiętajmy, że we własnych czterech kątach musimy czuć się dobrze, dlatego warto zdecydować się na pewne zmiany dla komfortu psychicznego.

Remont mieszkania – o jakiej porze roku?

Pytanie dotyczące remontu mieszkania często ukierunkowane jest na konkretną porę roku. Nie jest tajemnicą, że remonty najczęściej przeprowadzamy latem, jednak czy można robić je w innych miesiącach? Zasadniczo nie ma ku temu przeciwwskazań, zwłaszcza jeśli korzystamy z pomocy specjalistów. Planują oni poszczególne prace tak, aby w jak najkrótszym czasie ukończyć remont, i to pomimo niesprzyjających warunków pogodowych. Zachęcamy jednak do planowania prac remontowych tak, aby nie kolidowały one z naszymi obowiązkami domowymi czy zawodowymi. Nierzadko wymagają one przeorganizowania życia rodzinnego, dlatego wiele osób decyduje się na remont na przykład w czasie wakacyjnego wyjazdu. Pracownicy firmy remontowej realizują poszczególne zadania, podczas gdy rodzina wypoczywa.

Kiedy trzeba zrobić remont? Jak zaplanować go z wyprzedzeniem?

Rozważając remont mieszkania, niezwykle ważne jest, aby nie tylko rozpoznać moment, kiedy prace remontowe stają się niezbędne, ale także starannie zaplanować cały proces ich realizacji. To kluczowe, szczególnie gdy zamierzamy skorzystać z usług profesjonalistów. Należy mieć na uwadze, że harmonogramy firm remontowych mogą być wypełnione z dużym wyprzedzeniem, zwłaszcza podczas sezonu wiosenno-letniego, który jest najbardziej oblegany. Mimo że poza sezonem terminy mogą być nieco bardziej elastyczne, zawsze zaleca się wcześniejsze ustalanie daty rozpoczęcia prac. W Polcraft z przyjemnością podejmiemy się remontu Twojego mieszkania, dbając o to, by wszystkie prace zostały wykonane profesjonalnie i zgodnie z Twoimi oczekiwaniami. Do ustalenia konkretnego terminu podchodzimy elastycznie, biorąc pod uwagę zarówno Twoje potrzeby, jak i specyfikę planowanych prac. Zaplanuj z nami swój remont z wyprzedzeniem, abyśmy mogli zapewnić Ci jak najwyższą jakość usług.

Kontakt

Zapytaj o bezpłatną wycenę

Kontakt telefoniczny

Adam Jakubiak – właściciel firmy
Tel. +48 516 645 831

Kontakt mailowy

biuro@polcraft.eu

Firma

Polcraft – Usługi
remonotowo-budowlane

    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności