Jakie usługi możemy zlecić firmie remontowej?

23 października 2022

Jakie usługi możemy zlecić firmie remontowej? Proces remontu mieszkania wydaje się skomplikowany, kłopotliwy i rozciągnięty w czasie. Ważnym elementem udanego procesu naprawczego jest dobór wykonawców. Firma remontowa wykonuje remonty mieszkań i domów z gwarancją na świadczone usługi. Odpowiednio zorganizowane prace, odpowiednie doświadczenie pozwalają uzyskać maksymalny efekt. Przed wyborem konkretnej ekipy trzeba dowiedzieć się, jakie usługi remontowe świadczy dana firma budowlana.

Jakie usługi możemy zlecić firmie remontowej?

Bez względu na to, jak bardzo dbasz o własny dom lub mieszkanie, w pewnym momencie konieczne staje się jego wyremontowanie. Czasami traktujemy to doraźnie, ale często odkładamy prace na później, a kiedy się nawarstwiają, myślimy o wezwaniu firmy remontowej. Co prawda można spróbować zrobić to samemu, ale większość czynności wygląda na proste tylko w instrukcjach, w praktyce okazuje się, że osiągnięty rezultat bywa czasem daleki od oczekiwanego. Dlatego warto zdać się na sprawdzone usługi firmy remontowej i nie martwić się o efekt końcowy.

Profesjonaliści zawsze rozpoczynają pracę od szczegółowego planowania, podczas którego wybierane są nie tylko przyszłe materiały projektowe i budowlane, ale także określane są etapy pracy. Od stworzenia projektu, skuwania tynków po montaż: instalacji wodno-kanalizacyjnej, ścian działowych i sufitów podwieszanych, glazury, paneli podłogowych, drzwi i okien. W procesie konsultacji brane są pod uwagę parametry mieszkania oraz Twoje indywidualne życzenia.Takie podejście pozwala dostrzec mocne i słabe strony pomysłu, a w razie potrzeby dokonać zmian przed rozpoczęciem pracy.

Co oferuje firma remontowa?

Firma remontowa wykonuje zarówno remonty kosmetyczne, jak i kompleksowe remonty pod klucz. Prace realizowane są w ramach umowy, w której wskazane są wszystkie planowane prace, terminy, sporządzany jest kosztorys i ustalany jest koszt. Fachowcy mogą zająć się także zakupem i transportem materiałów wykończeniowych. Każdy na pewno zdaje sobie sprawę, że przebudowa w każdym domu jest ograniczona lokalizacją jego ścian nośnych, powierzchnią, liczbą kondygnacji i cechami funkcjonowania domu. Zmiany są zawsze dokonywane z uwzględnieniem cech domu, dlatego musisz zrozumieć, jak realny jest projekt, który zamierzasz zrealizować. Aby nie pogubić się w zawiłych terminach budowlanych i nie zbierać informacji po kawałku, zaproś przedstawiciela ekipy budowlanej i porozmawiaj z nim o możliwościach remontu mieszkania.

Usługi świadczone przez firmę remontową:

 • Demontaż starych wykończeń ścian i sufitów.
 • Naprawa ścian i sufitów (gruntowanie, szpachlowanie, ponowne układanie, przygotowanie do wykończenia).
 • Budowa nowych ścianek działowych.
 • Wyrównanie ścian do poziomu wraz z wykończeniem (malowanie, tynk dekoracyjny, układanie płytek).
 • Montaż sufitów podwieszanych o dowolnym kształcie z kompleksowym wykończeniem.
 • Demontaż i układanie wykończenia podłogi (linoleum, panele, parkiet, płytki).
 • Wymiana listwy przypodłogowej.
 • Naprawa, wymiana, malowanie otworów okiennych i drzwiowych.
 • Malowanie urządzeń grzewczych.
 • Montaż instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych i grzewczych.
 • Sprzątanie i usuwanie gruzu budowlanego.

Remont mieszkania to nie tylko malowanie i układanie wykładzin podłogowych. To kompletny sposób na zwiększenie komfortu Twojej przestrzeni życiowej. Wygodne, stylowe, estetyczne i praktyczne, taka powinna być sytuacja w mieszkaniu. Zwracając się do specjalistów, możesz całkowicie zmienić wystrój wnętrz pomieszczeń w mieszkaniu, na nowo wyposażyć każdy z nich zgodnie z indywidualnymi wymaganiami i gustami, poprawić estetykę środowiska domowego i uczynić go wygodniejszym.

Demontaż w procesie remontowania mieszkania

Prace demontażowe to zestaw środków mających na celu rozbiórkę starych konstrukcji i materiałów wykończeniowych, usunięcie okien, drzwi, instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych, które stały się bezużyteczne. W tym procesie ważne jest zachowanie stropów nośnych, elementów konstrukcyjnych budynku i otoczenia. Jednak termin demontaż najczęściej oznacza poważniejsze zmiany. To zmiana schematów komunikacyjnych, wyburzanie ścian, montaż nowego okablowania, przenoszenie ścianek działowych oraz otworów drzwiowych i okiennych. Przed naprawą należy zapoznać się z konstrukcją nośną domu, dlatego należy dokładnie rozważyć wybór firmy remontowej.

Etapy prac remontowych

Przeprowadzany jest pomiar lokalu, w celu wizualizacji rozważanych rozwiązań. Koordynowane są plany prac demontażowych/montażowych, dobór materiałów budowlanych i wykończeniowych, plany rozmieszczenia urządzeń sanitarnych, okablowania do podłączenia sprzętu AGD. Uzgadniane są również terminy realizacji wszystkich etapów projektu.

Eksperci wyrównują ściany, podłogi, sufity. Trwa instalacja systemów inżynieryjnych i komunikacji (woda, kanalizacja), układane są przewody elektryczne i ogrzewanie.Tynkowanie, montaż konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych i jastrychów podłogowych. Montowane są parapety, grzejniki, drzwi wewnętrzne, a także inne konstrukcje (w zależności od wstępnego projektu mieszkania). Wykonywane są końcowe prace wykończeniowe: tynkowanie, malowanie, dekorowanie ścian, układanie wykładzin podłogowych, montaż listew przypodłogowych, montaż urządzeń wodno-kanalizacyjnych, sprzątanie pozostałego gruzu i jego usuwanie.

Koszt remontu mieszkania zależy od wielu kluczowych czynników, a także od indywidualnych życzeń. Głównymi czynnikami wpływającymi na kształtowanie się cen są: koszt użytych materiałów budowlanych, rodzaj i ilość prac do wykonania (wielkość pomieszczenia, np. remont mieszkania jedno-, dwu- lub trzypokojowego będą się znacznie różnić), a także ich złożoność. Ostateczny koszt ustalany jest dopiero po sporządzeniu szczegółowego kosztorysu i jego rozpatrzeniu.

Kontakt

Zapytaj o bezpłatną wycenę

Kontakt telefoniczny

Adam Jakubiak – właściciel firmy
Tel. +48 516 645 831

Kontakt mailowy

biuro@polcraft.eu

Firma

Polcraft – Usługi
remonotowo-budowlane

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności