Jakie usługi możemy zlecić firmie remontowej?

23 października 2022

Jakie usługi możemy zlecić firmie remontowej? Proces remontu mieszkania wydaje się skomplikowany, kłopotliwy i rozciągnięty w czasie. Ważnym elementem udanego procesu naprawczego jest dobór wykonawców. Firma remontowa wykonuje remonty mieszkań i domów z gwarancją na świadczone usługi. Odpowiednio zorganizowane prace, odpowiednie doświadczenie pozwalają uzyskać maksymalny efekt. Przed wyborem konkretnej ekipy trzeba dowiedzieć się, jakie usługi remontowe świadczy dana firma budowlana.

Korzyści wynikające z korzystania z usług remontowych

Jakie usługi możemy zlecić firmie remontowej?

Bez względu na to, jak bardzo dbasz o własny dom lub mieszkanie, w pewnym momencie konieczne staje się jego wyremontowanie. Czasami traktujemy to doraźnie, ale często odkładamy prace na później, a kiedy się nawarstwiają, myślimy o wezwaniu firmy remontowej. Co prawda można spróbować zrobić to samemu, ale większość czynności wygląda na proste tylko w instrukcjach, w praktyce okazuje się, że osiągnięty rezultat bywa czasem daleki od oczekiwanego. Dlatego warto zdać się na sprawdzone usługi firmy remontowej i nie martwić się o efekt końcowy.

Profesjonaliści zawsze rozpoczynają pracę od szczegółowego planowania, podczas którego wybierane są nie tylko przyszłe materiały projektowe i budowlane, ale także określane są etapy pracy. Od stworzenia projektu, skuwania tynków po montaż: instalacji wodno-kanalizacyjnej, ścian działowych i sufitów podwieszanych, glazury, paneli podłogowych, drzwi i okien. W procesie konsultacji brane są pod uwagę parametry mieszkania oraz Twoje indywidualne życzenia.Takie podejście pozwala dostrzec mocne i słabe strony pomysłu, a w razie potrzeby dokonać zmian przed rozpoczęciem pracy.

Co oferuje firma remontowa?

Firma remontowa wykonuje zarówno remonty kosmetyczne, jak i kompleksowe remonty pod klucz. Prace realizowane są w ramach umowy, w której wskazane są wszystkie planowane prace, terminy, sporządzany jest kosztorys i ustalany jest koszt. Fachowcy mogą zająć się także zakupem i transportem materiałów wykończeniowych. Każdy na pewno zdaje sobie sprawę, że przebudowa w każdym domu jest ograniczona lokalizacją jego ścian nośnych, powierzchnią, liczbą kondygnacji i cechami funkcjonowania domu. Zmiany są zawsze dokonywane z uwzględnieniem cech domu, dlatego musisz zrozumieć, jak realny jest projekt, który zamierzasz zrealizować. Aby nie pogubić się w zawiłych terminach budowlanych i nie zbierać informacji po kawałku, zaproś przedstawiciela ekipy budowlanej i porozmawiaj z nim o możliwościach remontu mieszkania.

Usługi świadczone przez firmę remontową:

 • Demontaż starych wykończeń ścian i sufitów.
 • Naprawa ścian i sufitów (gruntowanie, szpachlowanie, ponowne układanie, przygotowanie do wykończenia).
 • Budowa nowych ścianek działowych.
 • Wyrównanie ścian do poziomu wraz z wykończeniem (malowanie, tynk dekoracyjny, układanie płytek).
 • Montaż sufitów podwieszanych o dowolnym kształcie z kompleksowym wykończeniem.
 • Demontaż i układanie wykończenia podłogi (linoleum, panele, parkiet, płytki).
 • Wymiana listwy przypodłogowej.
 • Naprawa, wymiana, malowanie otworów okiennych i drzwiowych.
 • Malowanie urządzeń grzewczych.
 • Montaż instalacji wodociągowych, kanalizacyjnych i grzewczych.
 • Sprzątanie i usuwanie gruzu budowlanego.

Remont mieszkania to nie tylko malowanie i układanie wykładzin podłogowych. To kompletny sposób na zwiększenie komfortu Twojej przestrzeni życiowej. Wygodne, stylowe, estetyczne i praktyczne, taka powinna być sytuacja w mieszkaniu. Zwracając się do specjalistów, możesz całkowicie zmienić wystrój wnętrz pomieszczeń w mieszkaniu, na nowo wyposażyć każdy z nich zgodnie z indywidualnymi wymaganiami i gustami, poprawić estetykę środowiska domowego i uczynić go wygodniejszym.

Demontaż w procesie remontowania mieszkania

Prace demontażowe to zestaw środków mających na celu rozbiórkę starych konstrukcji i materiałów wykończeniowych, usunięcie okien, drzwi, instalacji wodno-kanalizacyjnych i elektrycznych, które stały się bezużyteczne. W tym procesie ważne jest zachowanie stropów nośnych, elementów konstrukcyjnych budynku i otoczenia. Jednak termin demontaż najczęściej oznacza poważniejsze zmiany. To zmiana schematów komunikacyjnych, wyburzanie ścian, montaż nowego okablowania, przenoszenie ścianek działowych oraz otworów drzwiowych i okiennych. Przed naprawą należy zapoznać się z konstrukcją nośną domu, dlatego należy dokładnie rozważyć wybór firmy remontowej.

Etapy prac remontowych

Przeprowadzany jest pomiar lokalu, w celu wizualizacji rozważanych rozwiązań. Koordynowane są plany prac demontażowych/montażowych, dobór materiałów budowlanych i wykończeniowych, plany rozmieszczenia urządzeń sanitarnych, okablowania do podłączenia sprzętu AGD. Uzgadniane są również terminy realizacji wszystkich etapów projektu.

Eksperci wyrównują ściany, podłogi, sufity. Trwa instalacja systemów inżynieryjnych i komunikacji (woda, kanalizacja), układane są przewody elektryczne i ogrzewanie.Tynkowanie, montaż konstrukcji z płyt gipsowo-kartonowych i jastrychów podłogowych. Montowane są parapety, grzejniki, drzwi wewnętrzne, a także inne konstrukcje (w zależności od wstępnego projektu mieszkania). Wykonywane są końcowe prace wykończeniowe: tynkowanie, malowanie, dekorowanie ścian, układanie wykładzin podłogowych, montaż listew przypodłogowych, montaż urządzeń wodno-kanalizacyjnych, sprzątanie pozostałego gruzu i jego usuwanie.

Koszt remontu mieszkania zależy od wielu kluczowych czynników, a także od indywidualnych życzeń. Głównymi czynnikami wpływającymi na kształtowanie się cen są: koszt użytych materiałów budowlanych, rodzaj i ilość prac do wykonania (wielkość pomieszczenia, np. remont mieszkania jedno-, dwu- lub trzypokojowego będą się znacznie różnić), a także ich złożoność. Ostateczny koszt ustalany jest dopiero po sporządzeniu szczegółowego kosztorysu i jego rozpatrzeniu.

Kontakt

Zapytaj o bezpłatną wycenę

Kontakt telefoniczny

Adam Jakubiak – właściciel firmy
Tel. +48 516 645 831

Kontakt mailowy

biuro@polcraft.eu

Firma

Polcraft – Usługi
remonotowo-budowlane

  Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności