Jak przygotować się do remontu mieszkania?

3 listopada 2022

Jak przygotować się do remontu mieszkania? Człowiek nieustannie pragnie zmian i nowych doświadczeń. Dotyczy to również mieszkań, dlatego zaleca się okresowe dokonywanie remontów kapitalnych lub kosmetycznych. Proces ten jest złożony i wymaga dużych nakładów finansowych, dlatego przed wykonaniem prac naprawczych należy rozwiązać wiele problemów. Przede wszystkim należy zdecydować, co dokładnie i gdzie będzie remontowane. Na przykład, jeśli mówimy o łazience, może być konieczna hydroizolacja, a przy wykańczaniu kuchni mogą być potrzebne nowe płytki ścienne lub podłogowe. Jeżeli nie jesteśmy pewni konieczności przeprowadzenia wymiany konkretnych elementów wykończenia mieszkania lepiej skorzystać z porady specjalistów z firmy budowlanej.

Wybór wykonawcy do remontu mieszkania - kim jest generalny wykonawca i jakie niesie za sobą plusy ?

Jak przygotować się do remontu mieszkania?

Zwykle remont mieszkania rozpoczyna się od najbrudniejszych prac, w szczególności od wymiany opraw okiennych lub drzwiowych. Okablowanie musi być wykonane przed wykończeniem ścian. Rodzaj projektu sufitu zależy od możliwości finansowych, ale lepiej pozostawić ten zakres prac specjalistom. Sufit w łazience można wykończyć specjalnymi płytami, które długo utrzymują się i dobrze ukrywają nierówności.

Najdroższe do remontu pomieszczenia w mieszkaniu to kuchnia i łazienka. Lepiej nie oszczędzać na nowych rurach, nawet jeśli budynek jest nowy. Układanie płytek należy powierzyć glazurnikowi, ponieważ wyjdzie to taniej i szybciej niż samodzielne opanowanie techniki układania. Dobrej jakości hydraulika nie jest tania, dlatego trzeba mieć na uwadze, że lekka wanna ma delikatną emalię, która może się uszkodzić przy nieostrożnym obchodzeniu się. Spłuczka w toalecie również musi być wysokiej jakości, ponieważ na ceramice skrapla się woda, a wilgoć skapuje na podłogę.Trzeba o tym pamiętać przy prawidłowym wyborze elementów do białego montażu.

Wybierając materiały do remontu mieszkania, należy wziąć pod uwagę kilka punktów. W przypadku powierzchni z podłożem betonowym należy stosować wyłącznie zaprawy cementowe lub mieszane. Jeśli pomieszczenie ma wysoką wilgotność, trzeba wybrać rozwiązania na bazie cementowo-wapiennej.Te same materiały można stosować na powierzchnie wewnętrzne i zewnętrzne. W przypadku powierzchni drewnianych lub gipsowych należy stosować materiały na tej samej podstawie.

Prace przygotowawcze przy remoncie mieszkania

Pierwszy etap to demontaż. Stare tapety, tynki, sufity podwieszane są usuwane (jeśli planowana jest ich wymiana). Ważne! Usunąć wykładzinę podłogową na końcu. Jeśli podczas remontu nie palujesz wymiany podłogi, przykryj ją folią ochronną. Aby uzyskać większą niezawodność, połóż karton na wierzchu. Zabezpieczy to powłokę przed farbą, klejem i innymi substancjami.

Musisz także zabezpieczyć meble tapicerowane. Ich materiał wchłania kurz budowlany, gruz i zapachy. Jeśli to możliwe, przenieś go do innego pokoju. Jeśli nie, użyj pokrowców na meble lub folii budowlanej. Jeśli naprawa jest przeprowadzana w jednym z pomieszczeń, odizoluj go od reszty.

Jak znaleźć profesjonalistów do remontu mieszkania?

Być może to najtrudniejsze zadanie w temacie przygotowań do remontu mieszkania, jeśli natomiast  skorzystasz z usług firmy Polcraft uzyskasz doradztwo, umowę na uczciwych warunkach i dwa lata gwarancji. To ważna kwestia, ponieważ stosunek umowny chroni Ciebie jako klienta. Zaproś firmę remontową i poproś o obliczenie przybliżonego kosztu, zaproponowanie niestandardowych rozwiązań w zakresie planowania, funkcjonalnego wykorzystania powierzchni użytkowej. Współpracując z ekspertami od remontów mieszkań możesz być pewien wysokiej jakości wykonanych prac.

Już w trakcie konsultacji poznasz poziom kompetencji, dowiedz się, czy ekipa wykonuje wszystkie rodzaje prac:

  • Prace budowlane związane z wyburzaniem ścian, skuwaniem płytek, tynków itp.
  • Montaż ścianek działowych i sufitów z g-k, tynkowanie, gładź gipsowa itp.
  • Montaż drzwi i okien, schodów na strych itp.
  • Układanie parkietu, paneli, wykładziny itp.
  • Położenie płytek ceramicznych, montaż hydroizolacji.
  • Instalacje wodno-kanalizacyjne i biały montaż.

Zamówienie kompleksowej usługi remontu mieszkania jest bardziej rozsądne i tańsze. Znalezienie fachowców spełniających te wymagania nie jest łatwe, ale możliwe. Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem na rynku usług remontowych i wykonujemy usługę kompleksowo, od projektów do w/w prac i aranżacji wnętrz. 

Jeśli poszukujesz nowatorskich rozwiązań, możesz liczyć na nasze pełne wsparcie. Zawsze rozpoczynamy realizację usługi od określenia zakresu prac do wykonania, uzgadniamy materiały potrzebne do prac remontowych. Przeprowadzamy konsultacje w sprawie konkretnych technologii jakie będą optymalne do osiągnięcia najlepszego rezultatu. Przestrzegamy ustalonych terminów realizacji usługi i wywiązujemy się z nich, bez konieczności nanoszenia poprawek. Z nami warto wykonać nawet najtrudniejszy remont! Zapraszamy do współpracy!

O czym trzeba pamiętać przygotowując się do remontu mieszkania?

Pamiętaj, że wymiana instalacji elektrycznej w mieszkaniu wymaga znajomości tematu. Jeśli planujesz wymianę przewodów elektrycznych i produktów instalacji elektrycznej, gniazdek, przełączników, wszystkie prace elektryczne muszą być wykonywane zgodnie z zasadami bezpieczeństwa po wyłączeniu zasilania. Montaż instalacji wodno-kanalizacyjnej, gazowej oraz centralnego ogrzewania może być wykonywany tylko przez specjalistów. Dlatego również takie prace jak: montaż grzejników, montaż piecy gazowych możesz powierzyć fachowcom z naszej firmy.

Rozważane są tutaj kluczowe etapy rozpoczynania i przeprowadzania remontu mieszkania, do których należy podchodzić z całą odpowiedzialnością. Remont wysokiej jakości można wykonać tylko wtedy, gdy proces nie jest pozostawiony przypadkowi, ale dokładnie przemyślany i zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach.

Kontakt

Zapytaj o bezpłatną wycenę

Kontakt telefoniczny

Adam Jakubiak – właściciel firmy
Tel. +48 516 645 831

Kontakt mailowy

biuro@polcraft.eu

Firma

Polcraft – Usługi
remonotowo-budowlane

    Ważne: Użytkowanie strony oznacza zgodę na używanie plików Cookies i innych technologii. Więcej w polityce prywatności